«

»

Lis 30 2015

Narodowa Konferencja młodzieży w Indianapolis NCYC 2015

ATT_1448657273385_20151121_221643W ostatni weekend w dniach 19 – 21 listopada nasza młodzież Polskiej Katolickiej Szkoly im. św. Ferdynanda miala okazje uczestniczyc w NCYC czyli National Catholic Youth Conference, ktora odbywa sie co dwa lata w stolicy stanu Indiana – w Indianapolis.

W tym roku w konferencji tej wzielo udzial 24000 mlodych ludzi z 50 Stanow Ameryki Polnocnej, w tym 100 osobowa grupa Polska.  Wraz z mlodzieza byli obecni Koordynatorzy mlodziezowi, opiekunowie, 39-ciu biskupow, ponad 400 ksiezy, oraz oczywiscie zaproszeni na to spotkanie Speakers/mowcy, ktrorzy dzielili sie swoim swiadectwem zycia, jak rowniez rozne katolickie zespoly rockowe.

Haslem tegorocznej konferencji bylo: HERE I AM LORD – AQUI ESTOY SENOR

Wydarzenie to bylo wspaniale i potezne w doswiadczenie duchowe nie tylko dla naszej mlodziezy, ale dla wszystkich, ktorzy mieli okazje w nim uczestniczyc. Absolutnie niesamowite, wzruszajace i budujace przezycie. Wielkie swieto, prawdziwe rekolekcje – koncert, spiew i taniec, a pozniej w jednej chwili zupelna cisza, adoracja i modlitwa przed Najswietszym Sakramentem na najwiekszym stadionie footbolowym – Lucas Oil Stadium.

Jezus powoluje kazdego z nas do cudownej podrozy razem z Nim – powoluje nas do budowy Krolestwa Bozego ! Otrzymalismy od Niego wielkie wyzwanie, aby dzielic sie naszymi talentami, aby zmieniac swiat wokol siebie na lepszy, aby zyc Jego Ewangelia i poglebiac nasza relacje z Nim – z Jezusem naszym Panem i Zbawicielem.

Podczas tej konferencji mlodziez katolicka Stanow Zjednoczonych miala okazje  nabrac odwagi aby dzielic sie swiadectwem wiary z innymi w domu, w parafii, w szkole, wsrod swojego otoczenia. Wszyscy bedziemy cenic i pamietac te wspaniale chwile, ktore byly nam dane i ktore beda trwac przez cale nasze zycie. Nasza mlodziez wrocila do swoich domow z nowa energia, wieksza pasja i  miloscia do naszego  Pana i Zbawiciela – Jezusa Chrystusa, szczegolnie kiedy rozpoczynamy Rok Milosierdzia.

GOD IS GOOD – ALL THE TIME !

ALL THE TIME – GOD IS GOOD !!!

 Beata Bosak
Katecheta i Youth Minister