«

»

Lis 30 2015

„ZŁOTA NUTA” dla KROPECZEK podczas XXIV Festiwalu Polskiej Piosenki Religijnej

FestivalW niedzielę 29 listopada w auditorium Mother Guerin Prep High School odbył się XXIV Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej. Parafię św. Ferdynanda reprezentował zespół dziecięcy „Kropeczki”, który zaśpiewał piosenkę „Na drugi brzeg”. Dodatkowo – jedna dziewczynka z zespołu – Ola Kurczak zaśpiewała solo piosenkę „Józefie stajenki nie szukaj”. Z radością informujemy, że Kropeczki zdobyły główna nagrodę w kategorii zespołów dzieci młodszych oraz Ola otrzymała Złotą Nutę w kategorii młodszych solistów. Gratulacje !!!

Dziecięcy Zespół „Kropeczki” działa przy parafii św. Ferdynanda od 1998 roku. Został założony przez s. Katarzynę Zaremba – Misjonarkę Chrystusa Króla.  Obecnie zespół prowadzi Sr. Dorota Domin. Zespół ma już swoją siedemnastoletnia historię i różne sukcesy na swoim koncie – wiele wyróżnień i kilka Złotych Nut na Festiwalach Polskiej Piosenki Religijnej. Obecnie w zespole śpiewa 28 dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Każdy wspólny występ jest okazją, aby uwielbiać Boga i cieszyć się sobą nawzajem.