Maj 17 2017

Informacje dla Rodziców – Zakończenie Roku szkolnego 2016-2017

INFORMACJE DLA RODZICÓW
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016-2017

• 20 maja 107 uczniów klas 2 przystąpi do I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
    Ogarnijmy naszą modlitwą dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziny.

• 20 maja w ramach lekcji religii uczniowie klas 7, 8 i licealnych wysłuchają
    ŚWIADECTW WYJŚCIA NAŁOGÓW osób uzależnionych.

• 21 maja niedziela godz. 10:15am – Msza Św. z okazji ROCZNICY I KOMUNII ŚW. dla klas 3 oraz pierwszy dzień Białego Tygodnia dla dzieci komunijnych.

• 21 majaMSZA ŚW. GRADUACYJNA dla maturzystów o godz. 2:30 w Bazylice św. Jacka
  • 27 majaMEMORIAL WEEKEND – nie ma zajęć w polskiej szkole
  • 1 czerwcaZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I GRADUACJA KLAS „0” 6:00pm w kaplicy
  • 3 czerwcaZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS 1-11
    9:30am Msza św. w kościele, graduacja klas 8 i maturalnej, rozdanie świadectw w klasach.
  • 10-11 czerwca – wyjazd rodzinny zespołu KROPECZKI do Arki Noego w Kentucky.
  • 16-17 czerwcaEGZAMIN SZKOŁY JĘZYKA I KULTURY POLSKIEJ KUL dla maturzystów – godz. 6:00pm.
  • 22-25 czerwcaPIKNIK PARAFII ŚW. FERDYNANDA – serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.
  • 28 czerwca – 6 lipca WAKACJE Z BOGIEM DLA MŁODZIEŻY W COLORADO

• Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na zajęcia wakacyjne (półkolonie) dla dzieci. Zapisy i wpłaty w biurze polskiej szkoły.

Z inicjatywy Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, w grudniu 2016 r. Sejm RP przyjął zmiany w przepisach, które uprawniają uczniów szkół polonijnych do otrzymania legitymacji uprawniającej do skorzystania z ulgowych przejazdów transportem publicznym podczas pobytu w Polsce oraz wstępu do muzeów i parków narodowych na takich zasadach jak uczniowie szkół w Polsce.

Na stronie konsulatu dostępna  jest FORMA WNIOSKU o wydanie legitymacji:

Na wniosku szkoła potwierdza fakt nauki języka polskiego danego ucznia. Rodzic powinien zwrócić się z wydrukowanym i wypełnionym wnioskiem do biura szkoły z prośbą o takie potwierdzenie.

Konsulowie będą wydawać legitymacje w terminie do 30 dni od dnia złożenia wniosku.

Legitymacje wydane w roku szkolnym 2016/2017 zachowają ważność  do końca kolejnego roku szkolnego 2017/2018 r. Po tej dacie legitymacja nie uprawnia do skorzystania z ulg określonych
w przepisach, jeżeli nie zostanie przedłużona jej ważność.

Wszystkich rodziców zainteresowanych wyrobieniem legitymacji dla swoich dzieci wyjeżdżajacych do Polski w tym roku – wakacje 2017 – prosimy o wydrukowanie wniosku i przyniesienie go do biura szkoły
najpóźniej 20 maja w celu potwierdzenia nauki w Szkole św. Ferdynanda. Po tym terminie szkoła nie będzie przyjmować wniosków – będzie je można składać już tylko indywidualnie w Konsulacie RP.

Dziękuje za całoroczną współpracę – Sr. Dorota Domin, Dyrektor Szkoły