Maj 23 2017

Wnioski o wydanie LEGITYMACJI SZKOLNYCH zostały przekazane do Konsulatu

DRODZY RODZICE!

WSZYSTKIE WYPEŁNIONE PRZEZ RODZICÓW WNIOSKI O WYDANIE LEGITYMACJI SZKOLNYCH ZOSTAŁY OSOBIŚCIE PRZEKAZANE DO KONSULATU W PONIEDZIAŁEK 22 MAJA O GODZ. 9:00 AM.
CZEKAMY NA WIADOMOŚĆ KIEDY LEGITYMACJE BĘDĄ GOTOWE DO ODBIORU. NA BIEŻĄCO BĘDZIEMY INFORMOWAĆ O TYM NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY ORAZ NA SZKOLNYM FACEBOOK-u. RODZICE BĘDĄ MOGLI ODEBRAĆ LEGITYMACJĘ Z BIURA PARAFIALNEGO ŚW. FERDYNANDA (od pn. do piatku od 9:00am do 8:00pm). Według informacji podanych przez Konsulat będzie  to po ok. 30 dniach od złożenia wniosków.

20 MAJA – OSTATNI DZIEŃ SKŁADANIA WNIOSKÓW PRZEZ POLSKĄ SZKOŁĘ.

Z inicjatywy Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, w grudniu 2016 r. Sejm RP przyjął zmiany w przepisach, które uprawniają uczniów szkół polonijnych do otrzymania legitymacji uprawniającej do skorzystania z ulgowych przejazdów transportem publicznym podczas pobytu w Polsce oraz wstępu do muzeów i parków narodowych na takich zasadach jak uczniowie szkół w Polsce.

Na stronie konsulatu dostępna  jest FORMA WNIOSKU o wydanie legitymacji:

Na wniosku szkoła potwierdza fakt nauki języka polskiego danego ucznia. Rodzic powinien zwrócić się z wydrukowanym i wypełnionym wnioskiem do biura szkoły z prośbą o takie potwierdzenie.

Konsulowie będą wydawać legitymacje w terminie do 30 dni od dnia złożenia wniosku.

Legitymacje wydane w roku szkolnym 2016/2017 zachowają ważność  do końca kolejnego roku szkolnego 2017/2018 r.
Po tej dacie legitymacja nie uprawnia do skorzystania z ulg określonych
w przepisach, jeżeli nie zostanie przedłużona jej ważność.

Wszystkich rodziców zainteresowanych wyrobieniem legitymacji dla swoich dzieci wyjeżdżajacych do Polski w tym roku – wakacje 2017 – prosimy o wydrukowanie wniosku i przyniesienie go do biura szkoły
najpóźniej 20 maja w celu potwierdzenia nauki w Szkole św. Ferdynanda. Po tym terminie szkoła nie będzie przyjmować wniosków – będzie je można składać już tylko indywidualnie w Konsulacie RP.