Wrz 15 2017

INFORMACJE DLA RODZICÓW – NEWSLETTER 2 – 16 WRZESNIA 2017

• Przypominamy o ZAOSTRZONYM REGULAMINIE BEZPIECZEŃSTWA

– W czasie trwania zajęć lekcyjnych osoby dorosłe nie przebywaja w budynku szkolnym.
    – Tylko rodzice z przedszkola odprowadzają dzieci do klas i odbierają je z sal lekcyjnych.
    – Pozostali uczniowie samodzielnie wchodzą do budynku – klasy 1-3 wejściem do kafeterii, pozostałe klasy – wejściem przy polskim biurze.
    ODBIÓR DZIECI KLAS 1-3 – przy wejściu do kafeterii,

klas 0 – przy głównym wyjściu. Pozostałe klasy – przy wejściu do biura polskiej szkoły oraz przy kaplicy.

– Sprawy w biurze załatwiamy po uprzednim zapisaniu się do zeszytu i pozostawieniu ID przy wejściu do szkoły.

– Rodzice dyżurni otrzymują identyfikator przy wejściu do szkoły

• W najbliższą sobotę 16 września – błogosławieństwo sal lekcyjnych, podręczników i przyborów szkolnych podczas zajęć.
  • Uczniowie otrzymali Kwestionariusze Informacyjne. Prosimy o wypełnienie i przekazanie do wychowawcy do dnia 30 września.
  • W biurze szkolnym są dostępne rozkłady zajęć na rok 2017-2018.
  • W najblizszą sobotę w kafeterii klasy starsze w ramach lekcji historii będą
    uczestniczyć w spotkaniu z Panem Ppłk Tomaszem Bieniakiem z Dowództwa
    Garnizonu Warszawa, który przygotowuje żołnierzy i zabezpiecza uroczystości
    związane z oficjalnymi wizytami państwowymi.
  • Możliwość zakupu książek – na dolnym korytarzu oraz załatwiania spraw w biurze szkolnym – rejestracje oraz opłaty.
  • Od najbliższej soboty przy wejściu do szkoły można składać PLASTIKOWE NAKRĘTKI jako pomoc w rehabilitacji Lenki Cholewa. Akcja została rozpoczęta podczas wakacji. Dziękujemy wszystkim za włączenie się i pomoc.
  • 21 października młodzież naszej szkoły (klasy 7, 8 oraz licealne zmiany porannej oraz popołudniowej) wyjeżdżają na spotkanie młodzieżowe organizowane przez Archidiecezję Chicago HOLY FIRE. Prosimy zapoznać się z informacjami przekazanymi dzisiaj dla rodziców oraz wypełnić formę – pozwolenie i zwrócić do katechety wraz z opłatą do dnia 24 września.
  • 28 października klasy 8 oraz licealne wyjeżdżaja do Copernicus Center na muzyczny spaktakl na podstawie opery „STRASZNY DWÓR” Stanisława Moniuszki. Prosimy zapoznać się z informacjami dla rodziców oraz wypełnić formę – pozwolenie i zwrócić do nauczyciela wraz z opłatą.
  • 18 listopada klasy 1-4 wyjeżdżają do Guerin Prep High School na Spektakl Edukacyjny „PODRÓŻ W KRAINĘ POEZJI BRZECHWY, TUWIMA I CHOTOMSKIEJ”. Uczniowie zmiany popołudniowej mogą dołączyć na te wyjazdy – zwolnieni są wtedy z zajęć po południu.

Bieżące informacje dla rodziców są zmieszczane na szkolnej stronie internetowej www.szkolaswferdynanda.org. Prosimy wszystkich rodziców o zalogowanie się na stronie internetowej, aby na swoją skrzynkę mogli otrzymywać  szkolny „Newsletter”.
Hasło do zadań domowych na stronie szkolnej: zadania1617

ZAJĘCIA DODATKOWE – GRUPY, ZESPOŁY, KÓŁKA

W biurze szkoły można otrzymać wykaz zajęć dodatkowych. Oto ważne informacje:

• KÓŁKO PLASTYCZNE – zapisy telefoniczne bezpośrednio u p. Małgorzaty Zych.
    Pierwsze zajęcia kółka – 23 września sala 211. Odbiór dzieci – wejście przy polskim biurze – godz. 12:30
  • SZACHY – zapisy w biurze szkoły 16 i 23 września.
    Pierwsze zajęcia – 7 października – sala na dole. Odbiór dzieci – wejscie przy kaplicy – godz. 12:30
  • GWIAZDKI – zapisy bezpośrednio u pani Barbary Dziugan
    Pierwsze zajęcia – 16 września – sala Jason Center.
    Odbiór dzieci – wyjście z sali Jason Center od strony kościoła – godz. 12:30
  • HARCERZE I ZUCHY – zapisy bezpośrednio u prowadzących.
    Pierwsze zajęcia – 16 września – sala na dolnym korytarzu – godziny według planu