«

»

Paź 26 2017

Informacje dla rodziców i nauczycieli – Newsletter #7 – 27 października 2017

 

W najbliższą sobotę odbędzie się bardzo ważna ceremonia dla naszych pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Tego dnia nastąpi uroczyste pasowanie na ucznia i ślubowanie pierwszaków.

Klasa II liceum wyjeżdża na polską operę w Chicago „Straszny Dwór” do Copernicus Center

 Ważne informacje:

  • Uczniowie otrzymają kartki na WYPOMINKI (w klasach 3-11), by wypisać  bliskich zmarłych, za których będziemy modlić się wspólnie na początku/pod koniec zajęć w miesiącu listopadzie. Kartki z wypominkami złożymy w darach na Mszy św. szkolnej 4 listopada. Zapraszamy Rodziców na msze święte o godzinie 9 z rana i 12:30 po                                               południu by wspólnie modlić się za tych, którzy odeszli do wieczności.
  • Serdecznie zapraszamy na film” Dwie Korony” – Two Crowns ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. Sobota, 2 grudnia, 10:30 am  niedziela 3 grudnia, 2 pm  i  6 pm. Bilety dla szkół: dzieci $12, dorośli $12, pozostałe bilety: dzieci $12, dorośli $18.

                             Uwaga ! Uwaga !

  • Już tylko 20 dni pozostało do wyjazdu na NCYC w Indianapolis.
  • W związku z wyjazdem zapraszam wszystkich uczestników wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne w czwartek – 9 listopada. Spotkanie rozpoczniemy mszą św. o godz. 7:00 wieczorem podczas której otrzymamy specjalne błogosławieństwo z rąk ks. Proboszcza Zdzisława Torby. Po mszy św. przejdziemy do szkolnej kafeterii na dalszą część spotkania. Obecność obowiązkowa. Po więcej informacji proszę o kontakt:  Beata Bosak  773 758-2123

 

  • Już za dwa tygodnie rozpoczyna się V Polonijny Kongres Rodziny, a w ramach tego przedsięwzięcia spotkania młodzieży z mówcami  motywacyjnymi. Można uczestniczyć w spotkaniu na północy z prelegentem J. Saundersem,  rezerwacja p. Alicją Lapaj tel. (773) 322-5651, mail: alicja120@yahoo.com  Natomiast na południu będzie spotkanie z M.Nimo, kontakt z p. Małgorzatą Hudyką tel. (773)349-7220, mail: mmhudyka@yahoo.com

 

Halina Zurawski

Dyrektor szkoły