«

»

Lut 09 2018

Informacje dla rodziców i nauczycieli – Newsletter # 19 – 10 Lutego 2018

INFORMACJE DLA RODZICÓW

• MINĄŁ OSTATECZNY TERMIN UREGULOWANIA OPŁATY ZA SZKOŁĘ ZA ROK 2017-2018.
• 17 lutego Każdy uczeń otrzyma list dla Rodziców z kolejnym postępowaniem, jeżeli opłata została nie uregulowana do dnia 3 lutego.
• Dziękujemy Komitetowi Rodzicielskiemu za zorganizowanie wspaniałego Balu Walentynkowego oraz wszystkim, którzy brali w nim udział i wsparli nas poprzez zakup biletów w loterii.
• 10 lutego odbędzie się karnawał szkolny inaczej, połączony z zabawami i zajęciami lekcyjnymi w klasach. Oprócz zajęć uczniowie klas młodszych będą mieli dodatkową atrakcję w sali gimnastycznej, a mianowicie każda klasa skorzysta z naszych Bounce House, które będą czekały na dzieci. Za najciekawszy strój w każdej klasie otrzymają nagrody. W tym dniu przynosimy książki jak na każdą lekcję. Przypominamy, że tylko rodzice wyznaczeni przez nauczycieli będą mogli wejść do Sali. Dziękujemy za współpracę i zrozumienie.
Nasza szkoła organizuje ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ DLA MŁODZIEŻY – w sobotę 10 lutego w godz. 7:00 – 11:00pm w Jason Center. Wstęp: $12. Zapewniamy napoje, pizzę, ciasto oraz wspaniałą zabawę.
• 11 lutego o godz. 10:15 Msza św. szkolna. Zapraszamy bardzo serdecznie. Po mszy dzieci będa mogły skorzystać z dodatkowej rozrywki i poskakać w Bounce House, które będą w Sali gimnastycznej.
• 3 marca odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski. Każdy nauczyciel wyznaczy uczniów, którzy byli najlepsi i zostaną wyłonieni zwycięzcy. Serdecznie prosimy o staranne przygotowanie.

EGZAMIN CERTYFIKATOWY w 2018 ROKU
Państwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego ogłosiła harmonogram sesji egzaminacyjnych w 2018 roku.Egzamin z języka polskiego jako obcego w Chicago o różnych poziomach zaawansowania językowego odbędzie się 19-20 maja 2018 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży. Szczegóły informacji o egzaminie na stronie Zrzeszenia Nauczycieli znpusa.org, zakładka „Egzamin Certyfikatowy”

Dziękuje za współpracę – Halina Żurawski , Dyrektor Szkoły