«

»

Lut 16 2018

Informacje dla rodziców i nauczycieli – Newsletter # 20 – 17 Lutego 2018

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Dyrekcja Polskiej Katolickiej Szkoły im. Św. Ferdynanda w imieniu całej społeczności szkolnej składa serdeczne  podziękowania  za  zorganizowanie  Balu  Walentynkowego. Podziękowanie kierujemy  dla całego Komitetu Rodzicielskiego Pani Marty Robak, Beaty Andreasik, Anny Panek, Joanny Stankiewicz, Joanny Iżbickiej, Joanny Kurczak, Krystyny Augustyn, Damiana Ścigała, Adama Strzępki, Norberta Garczyńskiego oraz Pani Aleksandry Bąk, Małgorzaty Chrząszcz,Władysławy Mitoraj, Elżbiety Katy, Anny Podrazy, Bogusławy Łakomy i Pani Marii Dereń wraz z mężami i żonami. Do podziękowań dołączam Kamila i Konrada Andreasika, Natalię i Jakuba Ścigałę Dominika Panka oraz Anię Nowak.

Dzięki wszechstronnemu zaangażowaniu rodziców  zabawa była bardzo udana, przygotowana perfekcyjnie, a  wszyscy  bawili się  wyśmienicie.

DZIĘKUJEMY !!!

 

  • Nauczyciele klas 0-4 w ubiegłą sobotę przygotowali zajęcia połączone z zabawami i konkursami. Za najciekawszy strój karnawałowy wręczyli dzieciom upominki ufundowane przez Komitet Rodzicielski. Dodatkową atrakcją było skakanie w Bunce House. Wszystkie klasy miały robione grupowe zdjęcia, każde dziecko otrzyma je na pamiątkę.Bardzo dziękuję nauczycielom za dobrze zorganizowany czas, a rodzicom z trójek klasowych za pomoc.
  • W sobotę odbyła się dyskoteka dla młodzieży, którą zorganizowali rodzice pod kierunkiem pani Beaty Bosak. Młodzież z różnych szkół bawiła się wyśmienicie. Szczegóły na stronie FB naszej szkoły.
  • W tym roku 14 lutego obchodzimy dwa święta. Zakochani świętują walentynki, a katolicy środę popielcową. Tego dnia Kościół rozpoczyna 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w załączniku przesyłam list z Archidiecezji Chicago dotyczący Postu i “Rice Bowl”.
  • Zapraszamy do udziału w Biegu „Tropem Wilczym — Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych​”. Trasa ma dystans 1963 metry – symbolizuje rok, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak „Lalek”. Bieg odbędzie się 3 marca (sobota), godz. 9.00 w Shabonna Park. W tym roku uczniowie z klasy 5, 6, 7 wezmą udział w biegu. Szczegóły w załączniku.
  • 3 marca odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski.
  • Spotkanie z Panem Rafałem Muskałą 24 lutego o godzinie 11:00 am klas 6,7,8 i liceum i na pierwszej lekcji zmiany drugiej.

 

Dziękuję za współpracę,

Dyrektor Szkoły Halina Żurawski