«

»

Lut 22 2018

Informacje dla rodziców i nauczycieli – Newsletter # 21 – 24 Lutego 2018

INFORMACJE DLA RODZICÓW

24 LUTEGO o godz. 11:00 w szkolnej kafeterii odbędzie się spotkanie z Panem Rafałem Muskałą klasy 6,7,8 przejdą do szkolnej kafeterii na spotkanie a druga zmiana rozpocznie lekcje na spotkaniu.

3 MARCA- uczniowie klasy 5,6,7 wezmą udział w obchodach DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Autobusy odjadą do Shabonna Parku o godzinie 8:40 ze szkolnego parkingu. Prosimy o zwrot podpisanych form wraz z opłatą do nauczyciela w tę sobotę.Oddanie form jest konieczne dla celów organizacyjnych. Powrót przed zakończeniem zajęć na szkolny parking.

3 MARCA – odbędzie się „Szkolny Konkurs Recytatorski” dla dzieci klas młodszych. Proszę o staranne przygotowanie się do konkursu.

10 MARCA  – Rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej szkoły. Duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.

17 MARCA –15 minutowe spotkanie w klasach 8-10 z Wiktorią Lesak,  absolwentką Polskiej Szkoły Sobotniej  Św. Ferdynanda a obecnie studentki Programu Studiów Polskich Uniwersytetu Loyoli, w celu zaprezentowania i zachęcenia uczniów do:

kontynuowania nauki języka polskiego i rozwijania wiedzy o Polsce na studiach uniwersyteckich

przystąpienia do konkursu stypendialnego Rodziny Płcieniaków z języka polskiego w sobotę 24 marca 2018 na Uniwersytecie Loyoli https://luc.edu/polishstudies /scholarships.shtml

złożenia podania o pracę w Muzeum Historii Chicago w celu przeprowadzenia rozmów z polskimi emigrantami w Chicago i repatryjantami w Warszawie.

17 MARCA – EGZAMIN MATURALNY, część ustna.

17 MARCA – warsztaty palm wielkanocnych.

24 MARCA – zebranie z RODZICAMI w celu podsumowania i rozlosowania nagród.

W ubiegłą sobotę klasy ósme miały spotkanie z Ojcem Paul Vilangappara MOP, który opowiadał o pracy na misjach oraz warunkach życia w Kenii.

Dziękuję za wspólpracę, dyrektor szkoły Halina Żurawski