«

»

Lut 16 2018

“Miska Ryżu 2018” – List Arcybiskupa Chicago Blase J. Cupich

1 lutego, 2018 r.

Office of the Archbishop 835 North Rush Street Chicago, IL 60611-2030
312.534.8230
archchicago.org

Drogie Siostry i drodzy Bracia w Chrystusie,

Zostaliśmy wezwani, aby kochać naszych bliźnich. Jednak, podobnie jak ma to miejsce w przypowieści o dobrym Samarytaninie, sami czasem zadajemy sobie pytanie: „Kto jest moim bliźnim?” Podczas tegorocznego Wielkiego Postu organizatorzy „Miski ryżu” – wielkopostnej akcji wprowadzającej słowa w czyny, Katolickiej Organizacji Niesienia Pomocy (Catholic Relief Services – CRS), zapraszają nas do wzięcia udziału w wyjątkowej inicjatywie. Jest nią kampania imigracyjna o globalnym zasięgu „Dzielić drogę z innymi” (Share the Journey) zainicjowana ubiegłej jesieni przez papieża Franciszka. Pamiętając o tym, zapraszam Waszą wspólnotę wiary do aktywnego uczestnictwa w akcji „Miska ryżu” Katolickiej Organizacji Niesienia Pomocy, którą niebawem rozpoczniemy.

Akcja Katolickiej Organizacji Niesienia Pomocy „Miska ryżu” daje sposobność rodzinom, parafiom i wspólnotom szkolnym do wprowadzania w życie wielkopostnych praktyk, a równocześnie do utrzymywania łączności z naszymi braćmi i siostrami w potrzebie na całym świecie. Korzystając z dostępnych nam zasobów, wśród których znajdują się opowiadania, filmy wideo, bezmięsne przepisy kulinarne, czy plany lekcyjne możemy włączyć imigrantów i uchodźców do naszych wielkopostnych praktyk modlitewnych, postu i składania jałmużny.

 

Podczas Wielkiego Postu 2017 roku dzięki hojnym donacjom złożonym przez parafian z całej Archidiecezji Chicago, udzielono znacznego wsparcia takim krajom jak: Indie, Meksyk i Etiopia. Ponadto, w ramach organizowanej przez CRS „Miski ryżu” przyznano również przeszło $70,000 w grantach parafiom i organizacjom angażującym się w zwalczanie ubóstwa, przemocy i budującym inicjatywy pokojowe w Chicago i okolicach. Po więcej informacji na temat „Miski ryżu” i działalności Katolickiej Organizacji Niesienia Pomocy i programu przydzielania grantów, zachęcam do odwiedzania strony internetowej: chicagopeaceandjustice.org/ricebowl.

 

Dziękuję Wam za ciągłe zaangażowanie w podążaniu wielkopostną drogą wzbogaconą przez akcję „Miska ryżu”. Wspólnie zrobimy to, co do nas należy by odpowiedzieć na wezwanie Chrystusa do budowania kultury spotkania.

Z najlepszymi życzeniami, pozostaję
Oddany Wam w Chrystusie,

Kardynał Błażej J. Cupich Arcybiskup Chicago