«

»

Mar 16 2018

Informacje dla rodziców i nauczycieli – Newsletter # 24 – 17 Marca 2018

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Od 17 marca TRWA REJESTRACJA na rok szkolny  2018-2019.  Uczniowie naszej szkoły mają pierwszeństwo. Przypominamy o uregulowaniu opłaty za szkołę za bieżący rok szkolny, jest to konieczne aby ponowić rejestrację na kolejny rok. Wypełnione formy wraz z opłatą przynosimy do biura szkoły.

W niedzielę 11 marca odbyła się uroczysta Msza Święta ubogacona śpiewem zespołu „Radość” i słowem naszych uczniów klasy czwartej. Dziękujemy im i nauczycielkom, które czuwały nad całością, Pani Marzenie Kuleszy i Pani Krystynie Purcie. Uroczystą mszę możemy raz jeszcze przeżyć oglądając na FB, dzięki Panu Damianowi Ścigale.

Już po raz kolejny zespół Gwiazdki miał zaszczyt reprezentować naszą szkołę na dorocznym festiwalu zespołów tanecznych organizowanym przez Związek Narodowy Polski. Koncert odbył się w niedzielę 11 marca w audytorium Lane Tech High School w Chicago. W tym roku nasi wspaniali tancerze ujęli publiczność “obrazem” przedwojennej Warszawy tańcząc polkę i tango. Jak zawsze, gwarantem sukcesu naszych Gwiazdek jest profesjonalizm Pani Barbary Dziugan, która z wielkim oddaniem od lat prowadzi zespół w naszej szkole. Dziękujemy.

Klasy starsze odwiedzi nasza absolwentka i studentka Wiktoria Lesak, która zachęci uczniów do kontynuowania nauki języka polskiego i rozwijania wiedzy o Polsce na studiach uniwersyteckich.

W tę sobotę odbędzie się – USTNY EGZAMIN MATURALNY z języka polskiego i z religii.
Ogarnijmy modlitwą tegorocznych maturzystów.

Wszystkich, którzy lubią prace plastyczne, zapraszamy w tę sobotę na wyjatkowe warsztaty robienia palm wielkanocnych. Za niewielką opłatę można zrobić piękna palmę która ozdobi nasz stół w niedzielę palmową.

Grupa Młodzieżowa Św. Ferdynanda (MSF) zaprasza wszystkich na pizzę, która będzie sprzedawana w szkole w każdą sobotę w godzinach 11:15 am – 12:15 pm

– 1 porcja pizzy – $2 – woda/1 butelka – $1 Uzbierane pieniądze przeznaczone są na misyjny wyjazd młodzieży w Czerwcu na CHWC – CATHOLIC HEART WORK CAMP – gdzie młodzież przez tydzień będzie pomagała ubogim w różnych pracach domowych, remontowych; będzie pakowała żywność dla sierot i dzieci z krajów dotkniętych głodem.

     Za pomoc bardzo dziękujemy !!!

Beata Bosak, Koordynator Grupy Młodzieżowej Św. Ferdynanda

 cell# 773 758-2123   

24 MARCA – MISTERIUM WIELKOPOSTNE o godzinie 8:45

  • 24 MARCA zebranie z RODZICAMI  w celu podsumowania i rozlosowania nagród.
  • 31MARCA – Dzień wolny od zajęć, WIELKANOC

 

Dziękuję za współpracę,     Dyrektor Szkoły

Wizyta Pary Prezydenckiej
                                                       

Nabierają tempa przygotowania do wizyty Pary prezydenckiej w Chicago, z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będzie to wyjątkowe oraz historyczne wydarzenie, szacunkowo oceniane jako jedno z największych spotkań polonijnych z Parą  prezydencką .Wizyta głowy państwa to duże wyzwanie dla nas wszystkich. To wielkie wyróżnienie, że pośród nas stanie Pierwszy Obywatel Rzeczypospolitej, podkreślając jednocześnie, że w obliczu historii, jesteśmy zobowiązani do budowania tożsamości narodowej. Pan Prezydent Andrzej Duda pragnie spotkać sie z Polonią i uczniami naszych polonijnych szkół. Z uwagi na to Dyrekcja wraz z Komitetem Rodziców podjęła decyzję,  że w dniu 19 maja 2018 roku w ramach zajęć szkolnych  wszyscy uczniowie szkoły będą mieli możliwość uczestnictwa w tym historycznym wydarzeniu  w Parku Millenijnym w Chicago.  Autobusy zostaną podstawione pod szkołę o godzinie 9:30 o godzinie 9 :45 wyjazd z parkingu szkoły do Millenium Park,  po skończonej uroczystości  powrót  do szkoły.  Ważne jest nasze bezpieczeństwo, tak więc wszyscy uczestnicy będą sprawdzani  przez  Służbę Ochrony Państwa. Prośba do wszystkich Rodziców, uczniowie klas młodszych do klasy siódmej włącznie  mogą jechać tylko i wyłącznie pod opieką jednego z rodziców lub opiekunów, starsi uczniowie pod opieką nauczycieli i rodziców wolontariuszy. Każdy uczeń ma wyjazd za darmo. Opłata dla rodziców (opiekunów) wynosi $10 dolarów od osoby. Formę uczniowie otrzymają ze szkoły w sobotę, którą proszę wypełnić czytelnie i wraz z uiszczoną opłatą zwrócić do biura szkoły.  Proszę o zwrot form do 24 marca, ponieważ liczba  miejsc siedzących jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń .

W razie pytań proszę dzwonić do biura szkoły.  773-945-0505

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja Szkoły i Komitet Rodzicielski