«

»

Mar 08 2018

Polscy poeci z wizytą w szkole św. Ferdynanda – Konkurs Recytatorski (Fotorelacja)

20180304_230957

Dnia 3 marca, odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla klas 0-4 pod hasłem: Polscy poeci z wizytą w szkole św. Ferdynanda.  Młodzi aktorzy recytowali utwory D. Gellner, J. Tuwima, M. Strzałkowskiej, D. Wawilow, J. Brzechwy, W. Chotomskiej i innych. 

Dobór  tekstów okazał się doskonały.  Obok klasyki znalazły się utwory współczesne .  Każdy z nich miał pouczający i zrozumiały dla dzieci aspekt wychowawczy.  Dzieci były świetnie przygotowane zarówno pod względem znajomości tekstów, kostiumów i rekwizytów. 

Jednak największą uwagę jury zwróciły interpretacje recytatorów.  Modulacja głosem, artykulacja, gesty. Brawo Dzieciaki! 

Zaszczycili nas również swoją obecnością poeci,  w role których wcielili się uczniowie klasy 3 a.  Wygranymi oczywiście są wszyscy uczestnicy konkursu, bo z pewnością swoją literacką przygodę z językiem polskim będą nie tylko długo pamiętać , ale w znaczący sposób wpłynie ona na ich estetyczną wrażliwość na przyszłość.

Danuta Szkutnik