«

»

Lis 06 2018

Błogosławieni Miłosierni – Msza Święta z okazji Dnia Wszystkich Swiętych.

Błogosławieni Miłosierni ….. Msza Święta z okazji Dnia Wszystkich Swiętych.

 

Jak to bywa w zwyczaju naszej katolickiej szkoły, co roku uczestniczymy w Eucharystii z okazji istopadowego swięta. W tym roku, uroczysta Msza św.została odprawiona 3 listopada  W pięknej homilii, usłyszelismy o świetości Tych, którzy za przyczną swojego pięknego życia dostali się w poczet Świętych. W procesji darów zostały wniesione Relikwie, wsród których były Relikwie Świętego Jana Pawla II. W czasie Mszy św. modliliśmy się za dusze zmarłe naszych bliskich, które zostały wypisane na kartkach wypominkowych i złożone na Ołtarzu Pańskim.  We wspólnej  modlitwie, wyrażonej zarówno słowami jak i śpiewem uczestniczyła cała polska szkoła.

Dąb Niepodległości, milczący świadek dziejów.

 

Gdyby drzewa umiały mówić, ileż to ciekawych rzeczy, prawd, mądrości mogłyby nam przekazać. Są milczącymi świadkami historii. Mając na uwadze wiekowe życie dębów, postanowiliśmy zasadzić takie drzewo w pobliżu naszej polskiej szkoły, tuż przy figurze Świętego Ferdynanda. To DĄB NIEPODLEGLOŚCI, jako, że w tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę wolności, po 123 latach ucisku i zniewolenia. Uroczyste sadzenie dębu miało miejsce 3 LISTOPADA 2018 roku. Uczestniczyli w tym wiekopomnym wydarzeniu ks. Proboszcz Zdzisław Torba, księża wikariusze, siostry zakonne, dyrektor szkoły pani Halina Zurawski oraz wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także rodzice.  Niech rośnie jako symbol siły, pamięci i dobra.