«

»

Lis 06 2018

Sto słów o Polsce na stulecie Niepodległości – Podsumowanie konkursu

Sto słów o Polsce na stulecie Niepodległości, czyli posumowanie konkursu literackiego klas czwartych.

 

Z okazji setnej rocznicy urodzin BIAŁO – CZERWONEJ, uczniowie klas czwartych przygotowali piękne prace pisemne o Polsce. 3 listopada  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie pamiątek, dyplomów i prezentacja najciekawszych tekstów. Wsród wielu prac znalazly się prace w formie książeczek, plakatów, listów, wspomnień. Były takie, które nas rozbawiły, ale i takie , które bardzo wzruszyły. W czasie uroczystego podsumowania nie mogło zabraknąć rodziców, którzy jako pierwsi zaszczepiają  Polskość w sercach polonijnych dzieci. Uczestnicy z rąk p. dyrektor Haliny Zurawskiej otrzymali dyplomy I gratulacje. Nie mogło się obejść bez pięknego śpiewu pieśni patriotycznych, wiersza o wolnej Polsce oraz wspólnej zabawy przy dzwiękach  skocznego krakowiaka. Całości dopełniła piosenka Zosi Czysz o wolnym ptaku do słów P. Kukuli,w aranżacji  B.Cieżobka, A. Paleczny i kostimie M.J. Pawliny. Uczniowie i zaproszeni rodzice gromkimi brawami nagrodzili także piękną interpretację muzyki Chopina w wykonaniu Zosi, oraz piosenki patriotycznej w wykonaniu Otylii. Mogli rownież podziwiać ciekawą wystawę plakatów, przygotowaną przez uczniów klas 5. 

 

Składam serdeczne podziękowanie nauczycielom za wysiłek organizacyjny związany z przeprowadzeniem Konkursu. Bez wątpienia, bez zaangażowania nauczycieli i konsekwencji w ocenie, konkurs nie cieszyłby się tak dużym zaangażowaniem wśród uczniów. Ważne jest by młode pokolenie wzrastało w duchu przywiązania do tradycji, historii i kultury oraz pogłebianiu postawy patriotycznej. Taka postawa, daje pewność dojrzałego obywatelstwa w dorosłym życiu.Wierzę, że uczeń, który wkłada wysiłek w zdobywanie wiedzy zawsze zalicza się do zwycięzców.