«

»

Sty 08 2019

Informacje dla rodziców 12 Stycznia 2019

Jeszcze raz ogromne brawa dla naszych aktorów, którzy po raz kolejny wystawili JASEŁKA tym razem w Parafii św. Władysława. Wszystkim bardzo się podobały. Pani Krystynie i pani Zofii bardzo dziękujemy za poświęcenie swojego prywatnego czasu dla dobra Polonii i przekazanie swoich talentów polskiej młodzieży. KLASOWE ZDJĘCIA ZE ŚW. MIKOŁAJEM ciągle są dostępne w biurze szkoły w cenie $10
• W dniu 26 stycznia klasa maturalna ma STUDNIÓWKĘ w tym dniu nie mają zajęć lekcyjnych.

• Dnia 12 stycznia będzie ostatnim dniem odbioru paczki Mikołaja.
• SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI – 2 lutego w salach lekcyjnych W NASTĘPUJĄCYM PORZĄDKU:
o 8:30am – zmiana poranna – przedszkole, klasy 0-2
o 11:00am – zmiana poranna – klasy 3 – 8,
o 11:45am o godz. 11:45am – klasy licealne 9 i 10
o 12:00pm – zmiana popołudniowa – przedszkole, klasy 0-2
o 2:30pm – zmiana popołudniowa – klasy 3-8
Spotkanie z rodzicami 12 LUTEGO o godz. 11:45am – klasa maturalna

Dziękuje za współpracę – Dyrektor szkoły

Zbliża się dzień babci i dzień dziadka. Którego dnia wypada święto babci i dziadka w tym roku? Zanim wpadniecie w panikę – uspakajam. Dzień dziadka i dzień babci to święta stałe obchodzone w ten sam dzień każdego roku. Dzień babci obchodzimy 21 stycznia, natomiast 22 stycznia obchodzimy dzień dziadka.

Babcia i Dziadek są najważniejszymi osobami w życiu każdego człowieka, zaraz po rodzicach. Dziadkowie są synonimem ciepła, mądrej rady i bezpieczeństwa. Nie bez powodu psotni wnukowie właśnie w ramionach Dziadków szukają schronienia przed otrzymaniem pouczenia czy kary od rodziców. Dziadkowie są dla wnuków nie tylko dobrymi nauczycielami, ale również świetnymi towarzyszami zabaw, podczas których sami znakomicie spędzają czas. To właśnie Dziadkowie okazują największą cierpliwość, odpowiadając na trudne, dziecięce pytania, często nie mające końca. Dzięki ich serdeczności i ogromnej cierpliwości, wraz z upływem lat, wnukowie nadal chętnie przebywają z Dziadkami, rozmawiając z nimi na różne tematy i czerpiąc od nich życiową mądrość. Warto pamiętać o takich dniach jak ten, ponieważ uśmiech na twarzach Dziadków i radość w ich sercach jest najcenniejszym prezentem jaki można podarować im za włożony trud w wychowanie i okazywaną miłość.