Lut 06 2019

Studniówka 2019

STUDNIÓWKA 2019

Ach! Co to był za bal!!!

20190126_184037

Nic to, że za oknem trzaskający mróz. Nic to, że śniegu prawie po kolana. Zaplanowana od miesięcy Studniówka musiała się odbyć, bo Młdość nie lęka się byle niepogody. Zgodnie z planem, maturzyści z 37 szkół polonijnych przybyli w sobotni wieczór, 26 stycznia, do Drury Lane w Oak Brook Terrace.
Jak zwykle było wesoło, elegancko, dostojnie, pięknie, z klasą, na najwyższym poziomie. Ponad pięciuset pięćdziesięciu młdych Palaków i Polek wirowało w tańcu zarówno do polskiej jak i amerykańskiej nuty.
Na tegoroczny bal, udało się wykwintną limuzyną 24 uczniów z naszej szkoły. Towarzyszyła im wychowawczyni p. Beata Kozłowska jak rownież dyrektor szkoły p. Halina Zurawski, ks.proboszcz Zdzisław Torba oraz członkowie Komitetu Rodzicielskiego.Garnitury, białe koszule, niebieskie muchy, to wieczorowy strój męskiej części balowiczów. Czerń i srebro to kolory długich i krótkich sukien dziewczęcych. Młodzi ludzie, kwiat polskiej Polonii, zaliczyli na szóstkę swój pierwszy etap egzaminu dojrzałości. Swoją postawą, zachowaniem i odpowiedzialnością udowodnili gotowość przekroczenia progu dorosłości. A teraz już tylko sto dni i można będzie z dumą powiedzieć : udało się, dałem radę, warto było. Zatem życzymy siły, mądrości i determinacji do ostatniego podejścia na szczyt.