«

»

Wrz 30 2019

Zbiórka żywności dla podopiecznych Misjonarzy Ubogich na Jamajce i Haiti

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

Już od wielu lat szkoła Św. Ferdynanda wspiera pacę Misjonarzy Ubogich w wielu krajach świata. Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o ponowne włączenie się do zbiórki żywnści oraz artykułów medycznych dla najbardziej potrzebujących na misjach w Haiti oraz na Jamajce. Mamy głęboką nadzieję, że i tym razem możemy na Was liczyć!

Zgromadzenie Misjonarzy Ubogich to wspólnota braci i sióstr, którzy oddają swoje życie Chrystusowi obecnemu w ubogich. Kierowani przesłaniem radosnej służby z ukrzyżowanym Chrystusem, misjonarze otwieraję swoje serca na potrzeby ludzi bezdomnych, głodnych, porzuconych oraz upośledzonych. Bracia i siostry misjonarze żyją i pracują pomiędzy ludzmi odrzuconymi przez społeczeństwo, budując dla nich sierocińce, szkoły, stołówki oraz przychodnie medyczne. Wasze dary na rzecz ubogich, będą dla misjonarzy i ich podopiecznych wielką pomocą.

Lista najbardziej potrzebnych rzeczy znajduje się na dołączonej ulotce. W tym roku, papierowe torby z dołączoną ulotką, oraz instrukcją zostaną rozdane uczniom  podczas zajęć 5 października. Bardzo prosimy zapoznajcie się z ulotką i zbierzcie najbardziej potrzebne rzeczy: makarony, groch/fasole, masło orzechowe, konserwy rybne i mięsne, pastę i szczoteczki do zębów, mydlo, bandaże, witaminy dla dzieci, pieluchy dla dzieci i doroslych. Zebrane dary prosimy o przyniesienie do szkoły 12 października.

Serdeczne Bóg Zapłąć!

Wolontariusze MOP