«

»

Gru 13 2019

Informacje 14 grudnia 2019

Informacje dla rodziców

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH – 14 Grudnia, 2019
W sobotę – 14 grudnia uczniowie będą uczestniczyć w nauce rekolekcyjnej oraz przystąpią do spowiedzi przedświątecznej w ramach zajęć w szkole. Rekolekcje i spowiedź bądą miały miejsce w kościele – nie w kaplicy. Dzieci nakładają kurtki na przejście do kościoła. W czasie rekolekcji katecheci są obecni w kościele wraz z uczniami i nauczycielami. Z klasy wychodzimy wczesniej, aby w kościele spotkać

się punktualnie o wyznaczonej godzinie.
Program rekolekcji i spowiedzi jest następujący:
Nauka rekolekcyjna, a później spowiedź dla klas od 3 wzwyż
I zmiana
Godz. 8:40 am – klasy 0-II
Godz. 9:15 am – klasy III-V (spowiedź)
Godz. 10:15 am – klasy VI-VIII (spowiedź)
Godz. 11:15 am – Liceum 9, 10, 11 (spowiedź)
II zmiana
Godz. 12:30 pm – klasy VII-VIII i 9 Liceum (spowiedź)
Godz. 1:15 pm – klasy 0-VI (spowiedź)
Uczniowie klas 7,8, 1 i 2 liceum, bezpośrednio po rekolekcjach będą oglądać wystawę Ojcowie Niepodległej, która bedzie w kaplicy.
• W sobotę 14 grudnia klasa maturalna będzie miała robione zdjęcia do pamiętnika, w tym samym czasie będzie nagrywany film. Szczególnie w tym dniu proszę uczniów o punktualność.
Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek odbędzie się w 21 grudnia . Nauczyciele wraz z rodzicami i uczniami przygotowują ten szczególny dzień przy stole wigilijnym w klasie. Jest to ostatnia sobota tego roku, uczniowie drugiej zmiany poproszeni są o przyjście wcześniej aby wraz z innymi wziąć udział w uroczystości wigilijnej i śpiewie koęd.
Spotkania wigilijne w klasach – do ustalenia z nauczycielem przez trójki klasowe. Szkoła zapewnia opłataki dla każdej klasy. Proszę, by posiłki były symboliczne i tradycyjne, związane ze świętami, proszę sprawdzić czy nie ma w klasie uczniów z uczuleniami na różne produkty. Proszę unikać marnowania i wyrzucania jedzenia, pozostawić porządek po zakończonej wigilii. Dziękuje trójkom klasowym za zaangażowanie w przygotowania.
• Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych uczniów wraz z rodzicami na kolejną MSZĘ ŚW. SZKOLNĄ – w niedzielę 15 grudnia o godz. 10:15am w kościele św. Ferdynanda. Bardzo liczymy na Waszą obecność i wspólną modlitwę w intencji naszej szkoły.

Kolęda – pierwotnie radosna pieśń noworoczna, która współcześnie przyjęła powszechnie formę pieśni bożonarodzeniowej (nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia). Utrzymywana najczęściej w konwencji religijnej, początkowo wywodząca się z tradycji ludowej, w późniejszym okresie komponowana jest również przez wielu wybitnych kompozytorów. Odmiana kolędy o wątkach zaczerpniętych z życia codziennego nazywana jest pastorałką, która w odróżnieniu od kolędy we współczesnym, potocznym tego słowa rozumieniu, nie jest wykorzystywana w chrześcijańskich nabożeństwach religijnych ze względu na swój świecki charakter.

 

Dziękuje za współpracę
Dyrektor szkoły

Ogłoszenie

22 grudnia zapraszamy na koncert zespołu Śląsk do naszej parafii godzina 11:30,bilety w cenie $40. Zapraszamy !!!
Zespół Pieśni I Tańca Sląsk imienia Stanisława Hadyny to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek
artystycznych
Zapraszamy na koncerty
19 grudnia, 7 pm, Kościół św. Alberta w Burbank
20 grudnia, 8 pm, Kościół Świętej Trójcy w Chicago
21 grudnia, 7 pm, Kościół Ojców Cystersów w Willow Springs
22 grudnia, 11.30 am, Kościół św. Ferdynanda w Chicago
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” imienia Stanisława Hadyny to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek
artystycznych. Na tę markę „Śląsk” pracuje od 1953 roku i mimo, że ma już swoje lata nie traci żywiołowości, wciąż
zaskakując kolejne pokolenia pięknem i oryginalnością