«

»

Mar 23 2020

ZAJĘCIA ODWOŁANE

Szanowni Rodzice,

UWAGA ZAJĘCIA ODWOŁANE

Już kolejny tydzień mija, kiedy szkoły nasze świecą pustkami. Brak roześmianych hałasujących dzieci i wielka cisza sprawia, że bardzo Was tam brakuje. Wszyscy znaleźliśmy się w niezwykłej  sytuacji. Jestem pewna, że macie się dobrze i niedługo wrócimy, aby kontynuować nasze zajęcia. Proszę Was dbajcie o siebie i swoich bliskich, przestrzegajcie poleceń służb sanitarnych i władz miasta. Zostańcie w domu i unikajcie miejsc i większych zgromadzeń. Rozmawiajcie z bliskimi telefonicznie, łączcie się elektronicznie z rodziną w Polsce lub na świecie.

zajęcia w szkole są zawieszone do dnia  11 kwietnia. W najbliższym czasie zachęcam do korzystania z różnych stron internetowych, które podpowiadają jak wykorzystać czas w domu do uczenia się, powtarzania, oraz poszerzania swojej wiedzy z róznych przedmiotów. Nauczyciele są z uczniami w stałym kontakcie poprzez stronę internetową szkoły. Na bieżąco przesyłają materiały z których można korzystać oraz polecają wykonywanie zadań domowych, z czytania, pisania i mówienia. Jestem pewna, że czas  kwarantanny i codziennego przebywania razem przyniesie wspaniałe efekty. Zdaję sobie sprawę, że pomiędzy pracą, codziennymi obowiązkami i odrabianiem lekcji wiele wolnego nie pozostaje zatem  rekomenduję wykorzystanie w tym celu:

strony internetowej szkoły lub szkolnego FB, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny do nauczycieli.  Zachęcam do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie materiałów edukacyjnych np.:

  • Z Podręcznika internetowego „Włącz Polskę!” Dostęp do zasobów jest otwarty (nie wymaga logowania) i nieodpłatny. Każdy użytkownik ma prawo je powielać, kopiować, dystrybuować i zapisywać w formie pliku PDF na własnym komputerze, tablecie czy smartfonie
  • Ze Strony Centrum Nauki Kopernik materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.
  • Portale edukacyjne IPN – https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1https://przystanekhistoria.pl/ Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.
  •  Z Serwisu Telewizji Polskiej. Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym.
  •  Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne. Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.” Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”. W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.
  • Polskie Radio dzieciom To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki

 

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami

Halina Zurawski

Dyrektor Szkoły