Kwi 07 2020

Informacje dla rodziców 7 Kwietnia 2020

SZANOWNI RODZICE, KOCHANI UCZNIOWIE

• Zbliżają się święta. W tym roku będziemy je przeżywać w swoich domach, łącząc się duchowo za pośrednictwem internetowych komunikatorów z kościołami w Archidiecezji Chicago. Pragnę Was bardzo serdecznie zaprosić do duchowej łączności z naszym kościołem św. Ferdynanda w czasie zbliżającego się Triduum Paschalnego. Wszystkie uroczystości będą transmitowane wirtualnie. Nasi księża i siostry zakonne bardzo nam pomagają w tym niezwykłym czasie, pamiętajmy o nich w dzień Wielkiego Czwartku.
• Biuletyn kościelny znajdziecie w załączniku wraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Wielkiego Tygodnia
• Jak już wcześniej pisałam szkoła nasza funkcjonuje wirtualnie do dnia 30 kwietnia. Nie jestem w stanie napisać teraz jak długo to potrwa. Nauczyciele starają się podawać Wam lekcje do utrwalania, powtarzania materiału i opanowania nowego na tyle ile jesteście w stanie sami opracować. Bądźcie w kontakcie ze swoim nauczycielem, starajcie się odrabiać lekcje, chwalcie się swoimi pracami, projektami. Nauczyciele też mają wielkie zadanie, nigdy nie musieli pracować na odległość, bardzo za Wami tęsknią .

• Proszę zaglądajcie na naszą stronę szkoły i szkolnego FB, tam znajduje się wiele informacji, które mogą się okazać ważne lub przydatne. Korzystajcie z witryn internetowych, które są bardzo bogate w różne materiały i pomoce do wykorzystania w czasie nudy.
• Korzystajcie z informacji sprawdzonych, nie wszystko co znajduje się w prasie, na stronie FB, czy w wiadomościach jest prawdziwe. Trzymajmy się zdrowego rozsądku. Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Nie bierzcie przykładu z kogoś, kto nie jest odpowiedzialny. Od nas samych wiele zależy.
• Msza święta dla maturzystów jest w tej chwili odwołana, o tym kiedy się odbędzie podam w kolejnym komunikacie.
• Kiedy i jak będzie wyglądało zakończenie roku też nie jesteśmy w stanie teraz powiedzieć, bądźcie cierpliwi, ufajmy Panu Bogu, że czas się odmieni i będzie pięknie. Pan Bóg ma dla nas wiele do zaoferowania ale musimy mu bezgranicznie ufać i bardzo się o to starać.
Dziękuje za zrozumienie i współpracę

Halina Żurawski, dyrektor szkoły

POBIERZ KLIKAJĄC PONIŻEJ