«

»

Maj 18 2020

Informacje dla rodziców 18 maja 2020

Informacje dla rodziców

Ojciec Święty Jan Paweł II zawsze kochał dzieci, gdy został papieżem – wykorzystywał każdą okazję, by tych ukochanych najmłodszych przytulać, błogosławić, rozmawiać z nimi, posyłać serdeczne uśmiechy, rozdawać buziaki. Za tę serdeczność tak kochały go maluchy. Lgnęły do niego jak do najukochańszego dziadka i ani trochę się go nie bały. A on kiedyś wyznał:„ „Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską serca papieża jest każde dziecko. I miłością serca papieża, tak jak Serca Jezusowego, jest dziecko”. A do legendy przeszła już opowieść o sznurówce. Gdy mały chłopiec spotkał na schodach w klasztorze urszulanek przyszłego papieża, odważnie pociągnął go za sutannę i zawołał: „Księdzu, zawiąż sznurowadło!”.

„– Kardynał Wojtyła bez wahania się nachylił i zawiązał sznurówkę. Właśnie w takich sytuacjach pokazywał wielkość swojej skromności”

W setną rocznicę urodzin Ojcze Święty Janie Pawle II, pragniemy, aby treści Twego przesłania papieskiego były odczytywane i brane do serc przez następne pokolenia.

Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2019/2020 dla wszystkich uczniów naszej Szkoły,  sobota 30 maja 2020, o godzinie 9:00  rano. Bliższe informacje zostaną rozesłane nauczycielom po spotkaniu Rady Pedagogicznej

Dziękuje za współpracę