«

»

Cze 10 2020

Informacje dla rodziców WAKACJE 2020

SZANOWNI RODZICE, KOCHANI UCZNIOWIE

 

Polska Katolicka Szkoła im. św. Ferdynanda w Chicago zakończyła Rok Szkolny  2019/2020 inaczej niż było to planowane wcześniej. W związku z panującą pandemią COVID-19. Tradycyjna Msza Święta dziękczynna była sprawowana tylko z przedstawicielami klas ósmych i maturalnych, reszta uczniów i rodziców uczestniczyło we Mszy Świętej przed ekranami swoich komputerów. Nie było przekazywania sztandaru szkoły, wiele naszych pięknych tradycji zostało odłożonych na wrzesień. Po Mszy Świętej Wychowawcy klas wręczali dyplomy absolwentom i ośmioklasistom, którzy na parking szkolny przyjechali wystrojonymi samochodami. Reszta klas swoje świadectwa otrzyma we wrześniu. Ksiądz Proboszcz Parafii Zdzisław Torba wraz z Panią Dyrektor Szkoły przekazał gratulacje i życzenia wszystkim uczniom w kościele. 

 Na czas wakacji życzymy wszystkim nauczycielom, rodzicom,  pracownikom i uczniom, pełno niezapomnianych wrażeń, by w czasie wolnym od pracy i obowiązków znaleźć czas na realizację swoich marzeń, by bezpiecznie i w towarzystwie najbliższych odszukać miejsca ciekawe, przyjazne i piękne.

 

  • Zapraszam do zaglądania na naszą stronę szkoły i szkolnego FB, tam znajduje się wiele informacji, które mogą się okazać ważne lub przydatne.
  • Na stronie szkoły znajdziecie chłopca obładowanego książkami, on zaprowadzi was na stronę rejestracji na nowy Rok Szkolny 2020/2021 drogą elektroniczną. Dla tych Rodziców, którzy nie skorzystają z formy elektronicznej, dodatkowe zapisy będą dostępne w miesiącu lipcu i sierpniu w biurze naszej szkoły. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • Korzystajcie z naukowych witryn internetowych, które są sprawdzone, bardzo bogate w różne materiały i pomogą przerwać nudę.
  • Uważajcie na siebie i innych, czas pandemii się nie skończył, myjcie ręce, odżywiajcie się prawidłowo, przestrzegajcie higieny w miejscach publicznych.
  • Wykorzystajcie darmowe lekcje, które prowadzą nauczyciele specjaliści, pomogą Wam w przygotowaniach do egzaminów oraz wzbogacą język, który coraz bardziej staje się popularny zwłaszcza wśród cudzoziemców.

Wszyscy, którzy już uczestniczą w zajęciach podjęli słuszną decyzję.

Po skończonych zajęciach otrzymają dodatkowe certyfikaty.

Dziękujemy Nauczycielom za podjęcie dodatkowej pracy w czasie wakacji.

 

Dziękuje za zrozumienie i współpracę
Halina Żurawski, dyrektor szkoły