«

»

Lip 31 2020

Dalsze działanie szkoły w dobie epidemii

Szanowni Rodzice,

Kochani Uczniowie

Z pewnością oczekujecie na nasze decyzje dotyczące otwarcia szkoły, jak Wam wiadomo, nasze decyzje zależą od postanowień otrzymanych z urzędu miasta Chicago i Archidiecezji. Chcę tylko zapewnić, że bardzo zależy nam na powrocie dzieci do szkoły, a nade wszystko na ich zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Z wielką troską przygotowujemy się do rozpoczęcia nauki i stworzenia warunków do tego by było bezpiecznie. Jestem po rozmowach z przedstawicielami ośrodków polonijnych takich jak Australia, Irlandia, Białoruś, Ukraina, Kalingrad, Oregon, Nowy Jork. Wszyscy mamy bardzo podobne przepisy może bardziej lub mniej rygorystyczne. Bądźmy cierpliwi proszę Was o wsparcie. Uwierzcie utrzymanie języka, tradycji i kultury oraz więzi uczniów jest naszym wielkim zadaniem. Jeżeli w jakiś sposób zaniedbamy będzie nam trudno do tego powrócić, a z tym utracimy coś co nazywa się narodowa tożsamość. Wierzę mocno, że nam się uda,  nawet jeżeli jeszcze kilka miesięcy czy tygodni będzie nam niewygodnie, bo zajęcia zdalne mogą być jedyną alternatywą – nie zniechęcajcie się. Zapewniam Was o tym, że postaramy się zrobić wszystko, aby zajęcia były atrakcyjne i wartościowe. Na dzień dzisiejszy mamy przygotowaną szkołę do powrotu nauki w klasach. Zwracam się do Was kochani uczniowie, czekamy na Was, czyste klasy i stęsknieni nauczyciele oczekują na pierwszy dzwonek, chcą  posłuchać Waszych wrażeń, chcą byście mogli wspólnie z rówieśnikami porozmawiać, podzielić się co wydarzyło się nowego oraz zainspirować Was do pogłębiania wiedzy o Polsce.

 

Proszę czytajcie informacje, które otrzymujemy i wysyłamy  na bieżąco, ponieważ zmiany następują z każdym dniem. Bądźcie z nami, razem przetrwamy.

Z wielkim szacunkiem i pozdrowieniami

Dyrektor Szkoły wraz z Komitetem Rodzicielskim