«

»

wrz. 28 2020

Komunikat dla rodziców #3

INFORMACJE DLA RODZICÓW

  1. Świadectwa, z poprzedniego roku, można otrzymać po zakończonych lekcjach od Pani Oli z biura szkoły w dniu 3 października o godzinie 12:30.
  2. Zakończyliśmy sprzedaż książek. Rodzice, którzy nie dokonali zakupu mogą skontaktować się z biurem szkoły i zamówić potrzebną książkę, 3 październik to ostateczny termin.
  3. Uroczysta Komunia Święta dla dzieci odbędzie się w naszym kościele 3 października. Szczegółowe informacje przekazała rodzicom siostra Agnieszka. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Nadal prosimy o stosowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących COVID-19, ubieranie masek przed szkołą, unikanie zgromadzeń w grupach. Ze względu na drobne zmiany sal lekcyjnych, nauczyciele poinformują o zmianach wejść i wyjść.
  5. Dziękujemy Rodzicom za zrozumienie i współpracę, a szczególnie tym, którzy sprawnie wpuszczają dzieci do szkoły, dbają o higienę i bezpieczeństwo na trenie budynku.
  6. Najbliższy piątek, 2 października to Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 6:00PM do 7:00PM. Msza św. o godz. 7:00.
  7. Październik- miesiącem Różańca Świętego zachęcamy do udziału w nabożeństwach codziennie o godzinie 7 wieczorem, niedziela 6:30 pm.

 

Dziękuje za współpracę
Halina Żurawski
 Dyrektor Szkoły  

W ubiegłą sobotę uczniowie otrzymali świadectwa z poprzedniego roku szkolnego. Chociaż nie było tak uroczyście, wywołało radość i wzruszenie. Klasa druga najliczniejsza w szkole odebrała świadectwa od swojej Pani Danuty Szkutnik. Wszyscy powrócili do szkoły pomimo pandemii. Dziękujemy Rodzicom za zaufanie, dzieciom gratulujemy licznych świadectw z paskiem. Uczniowie klasy pierwszej poznawali literki i uczyli się czytać przez kilka miesięcy zdalnie. Nauka w domu nigdy nie zastąpi tej w placówce szkolnej. Szkoła to nie tylko przekazywanie podstawowej wiedzy, ale także wprowadzająca dyrektywy i zasady, dzięki którym uczniowie dokładnie rozróżniają czas na relaks od tego, który jest poświęcony na naukę. Wszystkie przedmioty wymagają też kontaktu z nauczycielem. Im potrzeba go więcej, tym trudniej uczyć się zdalnie. I wreszcie sprzyja interakcjom społecznym, nawiązywaniu kontaktów i przyjaźni.