«

»

październik 14 2020

Komunikat dla rodziców nr 5

INFORMACJE DLA RODZICÓW

 

  1. Drodzy Rodzice dziękujemy Wam za życzenia, kwiaty, upominki, życzliwość, wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły.
  2. W dalszym ciągu obowiązuje plan wchodzenia i wychodzenia z budynku według podanych zasad oraz oddawania podpisanych form Covid -19.
  3. Zbliża się czas chłodów jesiennych zwracajmy uwagę na prawidłowy ubiór i szczególną dbałość o higienę, mycie rąk oraz zasłanianie ust i nosa. Jednocześnie apelujemy do rodziców, by chore lub podziębione dziecko pozostawić w domu, a nie przyprowadzać do szkoły. Ryzyko zagrożenia nawet zwykłym przeziębieniem jest duże, a w sytuacji, gdy grozi nam wirus czy grypa, tym bardziej nie chcemy ryzykować zarażeniem i zdrowiem innych dzieci.
  4. Dnia 17 października uczniowie przygotowują projekty na Polonijny Dzień Dwujęzyczności.
  5. 17 października uczniowie klasy maturalnej odbędą zdalne spotkanie z Panią dr. Wiolą Próchniak, która wyjaśni ważność zdawania Egzaminu Certyfikatowego i jego zawiłości. Link do spotkania roześlą wychowawcy klas.

Serdecznie zapraszamy.

Dziękuje za współpracę
Halina Żurawski

 Dyrektor Szkoły

Najważniejsza jest profilaktyka

Według Departamentu Zdrowia przedstawiamy szczegółowe wytyczne, co zrobić, by zminimalizować ryzyko zachorowania na korona wirusa lub grypę.

Przede wszystkim należy unikać bliskiego kontaktu z chorymi osobami. Dbać o siebie, dużo spać, być aktywnym fizycznie, unikać stresu, pić dużo płynów i zdrowo się odżywiać. Bardzo ważna jest higiena osobista. Zaleca się, by myć ręce tak często, jak to tylko możliwe, mydłem w płynie i spłukiwać je przez minimum 20 sekund dobrze ciepłą wodą. Warto przypomnieć dzieciom, by nie używały wspólnych naczyń np. nie piły z butelki koleżanki nie dzieliły się kanapkami, rzeczami osobistymi.

Nauczyciele i rodzice powinni bacznie przyglądać się dzieciom i w razie jakichkolwiek objawów (gorączka, kaszel, ból gardła, katar, bóle mięśniowe i stawowe, ból głowy, dreszcze, czasem wymioty i biegunka) natychmiast udać się do lekarza. W przypadku złego samopoczucia ucznia w szkole natychmiast powiadamiamy rodziców. Obowiązkiem rodzica jest konsultacja z lekarzem i sprawdzenie kondycji dziecka jak również powiadomienie biura szkoły o diagnozie. W przypadku zarażenia podejmowane są kolejne kroki zaradcze. Uczeń może powrócić na zajęcia po okazaniu zaświadczenia od lekarza, że jest zdrowy i nie stanowi zagrożenia zarażenia  kolegów w klasie.