«

»

Lis 18 2020

Komunikat # 10

Informacje dla rodziców

 • Drodzy Rodzice, bardzo dziękuję za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i dostosowanie się do regulaminów. Dzięki temu szkoła nasza funkcjonuje i prowadzimy lekcje tradycyjne w klasach. To w wielkiej mierze Wasza zasługa.
 • Na pochwałę zasługują wszyscy uczniowie, którzy podjęli się trudu wykonania laurki dla Biało-czerwonej i wspólnie z nauczycielem zaplanowali jej wysyłkę do Polski.
 • Zapraszam wszystkich uczniów klas 4-8 i liceum do wzięcia udziału w konkursie z okazji 100 rocznicy urodzin św. J. P. II. Szczegóły konkursu przekażą nauczyciele.
 • Za tydzień 26 listopada będziemy obchodzić Thanksgiving jak zapowiadają i ostrzegają służby zdrowia tylko w domu i tylko z domownikami. Liczby zachorowań na koronawirusa biją nowe rekordy i przewyższają statystyki z pierwszej, wiosennej fali pandemii. Ryzyko dotyczy nie tylko nas samych, lecz członków naszych rodzin i innych osób, których nawet nie znamy, a które możemy nieświadomie zarazić. Proszę, przemyśleć decyzje o podjęciu spędzania tego Święta w gronie najbliższych.
 • Niech ten szczególny czas w roku będzie dla Was i Waszych rodzin dniem błogosławionym w którym nie braknie podziękowań za ciepłe poranki, chłodne wieczory za chleb na stole, za rodzinę, bliskich i przyjaciół, za przeszłość i przyszłość. Dziękujemy, że jesteście.
 • WAŻNE!!! DNIA 28 LISTOPADA NIE MA ZAJĘĆ W SZKOLE

W roku 2020 działalność Polskiej Katolickiej Szkoły im. św. Ferdynanda dofinansowana została ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Kwota wynosi $ 2,253.52 W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska”, za finansowe wsparcie, które zostało nam przyznane.

Cieszymy się, że do akcji śpiewania hymnu narodowego przystąpiły 134 placówki polonijne w tym znalazła się nasza szkoła im. św. Ferdynanda Były to szkoły polskie m.in. z: Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Belgii, USA, Kanady, Australii, Ukrainy, Litwy i Białorusi. Do tej akcji przystąpili uczniowie i nasi rodzice. Bardzo dziękujemy

Drodzy Rodzice, zapraszamy do udziału w programie duszpasterskim “Odnów mój Kościół” w parafii Świętego Ferdynanda. Celem tej inicjatywy jest wspieranie naszych parafii, w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dlatego – aby Kościół mógł wypełniać swoją misję – niezbędne jest wsparcie swojej parafii przez każdego z nas.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi tego programu oraz do częstego odwiedzania naszej strony internetowej celem pozyskania najbardziej aktualnych informacji.

Drugie Spotkanie na temat programu „Odnów mój Kościół” odbędzie się w czwartek

19-go listopada o 6:00 PM

(Spotkanie będzie również transmitowane online)

 

CIEKAWOSTKI o THANKSGIVING:

 • Dzikie indyki mogą biec z prędkością nawet 20 mil na godzinę.
 • Przeciętny indyk na Święto Dziękczynienia waży około 15 funtów.
 • Dzień po Święcie Dziękczynienia w USA rozpoczyna się szaleństwo zakupów tzw. Black Friday.
 • Indianie i Anglicy, którzy zapoczątkowali tradycję Święta Dziękczynienia nie jedli indyka, sosu żurawinowego, ani ciasta z dyni.
 • Benjamin Franklin, jeden z ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych, chciał, aby to właśnie indyk był symbolem USA, a nie orzeł.
 • Ponadto, co roku prezydent USA bierze udział w zwyczaju zwanym turkey pardon, czyli ułaskawianie indyka. Odbywa się to w Białym Domu.
 • W Nowym Jorku, na Manhattanie, co roku od 1924 roku jest organizowana parada Macy’s Thanksgiving Day Parade,