Gru 03 2020

Komunikat #11

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie,

Grupa wolontariuszy wspierająca dzieła Misjonarzy Ubogich pragnie wyrazić swoją wdzięczność za Wasze wsparcie przez ostatnie 13 lat. Dzięki Wam przez te lata wysyłaliśmy kontenery z żywnością, produktami pierwszej potrzeby, oraz środkami higienicznymi na Haiti, Jamajkę oraz do Kenii. W ubiegłym roku zaskoczyliście nas ogromem donacji, torby z żywnością oraz środkami medycznymi zapełniły całą sale gimnastyczna! Wasze dary były ogromną pomocą dla ubogich ludzi z krajów misyjnych, oraz wielkim wsparciem dla misjonarzy, którzy poświęcili całe swoje życie służbie ubogim.

Jest nam bardzo przykro że, z powodu pandemii, w tym roku, nie będziemy mogli w sposób podobny do lat poprzednich wysłać kontenera z żywnością do placówek misyjnych, które wspieramy. Wiemy jednak, że pomimo zagrożenia swojego zdrowia i życia, oraz bez bezpośredniego wsparcia grup wolontariuszy, którzy nie są w stanie podróżować do krajów misyjnych, misjonarze dzielnie kontynuują opiekę nad ubogimi.

Wszyscy w jakimś stopniu odczuliśmy negatywne skutki oraz ograniczenia związane z pandemią. Niektórzy z nas doświadczyli utraty pracy, choroby lub nawet śmierci bliskiej osoby. Zdajemy sobie sprawę, ze skutki pandemii, w jeszcze bardziej bolesny sposób dotykają osoby znajdujące się w trudnych warunkach życiowych, osoby chore lub bezdomne.

Naszą odpowiedzią na te, obecnie ogromne, potrzeby ludzi ubogich jest szukanie nowych rozwiązań, aby nadal pomagać i przynosić ulgę cierpiącym. Zamiast wysyłki kontenera, pragniemy zebrać i przesłać misjonarzom fundusze na zakup jedzenia oraz artykułów pierwszej potrzeby.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe tego dzieła, w szczególny sposób podczas okresu Adwentu. Każde dziecko w ta sobote dostanie pudełeczko wraz z informacjami jak można pomóc, prosimy o zwrot dotacji do soboty 19-tego grudnia. Pudełeczka z donacja bedzie mozna oddac przy wejściu do szkoły 12 lub 19 grudnia, przy każdym wejściu będą ustawione oznaczone pojemniki. Wiemy, że i tym roku, dzięki Bożej łasce, wspólnymi siłami jesteśmy w stanie uczynić bardzo wiele, aby wesprzeć ubogie dzieci, dorosłych oraz osoby starsze znajdujące się pod opieką misjonarzy. Są oni umiłowanymi dziećmi Bożymi, których Pan postawił na naszej drodze i powierza naszej opiece.

Niech Pan obdarzy Was pokojem, radością serca oraz ufnością, że dzięki Bożej łasce przetrwamy ten trudny okres pandemii.

Bóg Zapłać!

Wolontariusze MOP