«

»

Gru 11 2020

Komunikat #12

INFORMACJE DLA RODZICÓW

  1. Zdjęcia z Mikołajem. Uczniowie klasy II, którzy chcieli zdjęcia z Mikołajem będą miały możliwość zrobić je jutro.
  2. Klasy maturalne zdjęcia do dyplomów 19 grudnia.
  3. Ze względu na obostrzenia związane z Covid19 nie będzie możliwe organizowanie wigilii klasowych. Bardzo proszę rodziców o wyrozumiałość, współpracę i zrozumienie. Nauczyciele poprowadzą lekcje o tematyce świątecznej.
  4. Zapraszam i zachęcam do pisania listów dla Weteranów i Służby Zdrowia z życzeniami świątecznymi i podziękowaniem za ich trud.
  5. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe dzieła Misjonarzy Ubogich, w szczególny sposób podczas okresu Adwentu. Każde dziecko dostało pudełeczko wraz z informacjami jak można pomóc, prosimy o zwrot dotacji do soboty 19-tego grudnia. Pudełeczka z donacja można oddać przy wejściu do szkoły 12 lub 19 grudnia, przy każdym wejściu będą ustawione oznaczone pojemniki.
  6. WAŻNE!!! Ostatnie lekcje przed Świętami odbędą się 19 grudnia. Przerwa świąteczna będzie trwała włącznie do 2 stycznia. Zajęcia 9 stycznia będą odbywały się na ZOOM w związku z zaleceniami Departamentu Zdrowia w Chicago.  Pierwsze zajęcia stacjonarne dnia 16 stycznia. Szkoła zastrzega sobie zmian jeżeli nastąpi zmiana decyzji.

 

Dziękuje za współpracę
Halina Żurawski

 Dyrektor Szkoły  

 

 

D Z I Ę K U J E M Y!!!

 

Specjalne podziękowanie kierujemy do

Stowarzyszenia Wspólnota Polska

Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Polskich

Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Chicago,

Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago oraz

Polsko- Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

za wsparcie szkoły, uczniów i nauczycieli w bieżącym roku szkolnym.

Wszystkim, którzy okazali nam wiele serca, wsparcia finansowego, dokształcali nauczycieli wyposażając w nowoczesne metody pracy z uczniem i interesowali się naszym przetrwaniem w dobie pandemii, Składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Niech nas wszystkich nie opuszcza nadzieja na lepszy czas i ufność w dobro drugiego człowieka. 

Wasza  pomoc jest bezcenna.

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

12 Grudnia, 2020

W sobotę – 12 grudnia uczniowie będą uczestniczyć w nauce rekolekcyjnej oraz

przystąpią do spowiedzi przedświątecznej w ramach zajęć w szkole.

Rekolekcje i spowiedź bądą miały miejsce w kościele . Dzieci nakładają kurtki na przejście do kościoła. W czasie rekolekcji katecheci są obecni w kościele wraz z nauczycielami. Z klasy wychodzimy wczesniej, aby w kościele spotkać się punktualnie o wyznaczonej godzinie.

Program rekolekcji i spowiedzi jest następujący:

Nauka rekolekcyjna, a później spowiedź dla klas od 3 wzwyż

Godz. 9:30 am – klasy 1 – 6

Godz. 10:30 am – klasy 7 – 8 i

liceum: 9, 10 i 11