«

»

Sty 14 2021

Komunikat dla rodziców #15

Informacje dla Rodziców

Dnia 9 stycznia wszystkie klasy miały lekcje zdalne. Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom i Uczniom za dopilnowanie godziny i terminu zajęć. Specjalnie dziękuję Nauczycielom za ich wysiłek i mobilizację do wyjątkowo utrudnionych warunków pracy.

Już w tę sobotę 16 stycznia powracamy do szkoły tradycyjnie. Pewnie tak samo jak Wy nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy pracować i uczyć się w normalnych warunkach. Ostatnio miałam szansę poprowadzić lekcje ZOOM w klasie ósmej. Jestem zachwycona zdyscyplinowaniem i organizacją pracy uczniów. Nasza młodzież jest wyjątkowa.  

Tak wyglądają okienka naszych ekranów komputera przy zdalnym nauczaniu. Nauczyciel oprócz prowadzenia lekcji musi zadbać o wszystkie aspekty. Łącznie z robieniem zdjęć, nagrywaniem wypowiedzi uczniów, sprawdzaniem pracy domowej, odpytywaniem. Musi przygotować swoje mieszkanie tak, by mogło przypominać klasę, by nie brakło pomocy naukowych. Nauczyciele nieustannie szukają najlepszych rozwiązań organizacji szkoły zdalnej. Pedagodzy wymieniają się doświadczeniami na temat pracy w aplikacji Zoom czy Teams, dzielą się swoimi pomysłami uatrakcyjniania lekcji online. Tak naprawdę każdy z nas – choć na różnych polach – znalazł się w sytuacji, która jest dla niego nowa. Aby to oswoić, dopracować potrzeba czasu i zwiększonego zaangażowania. Niewątpliwie jednym z wielkich wyzwań, które stworzyła epidemia, jest masowa zdalna edukacja. „Wiedza się nie zmieniła, ale kompetencje, których dziś potrzeba, by ją przekazać, są zupełnie nowe”.

Zadanie domowe, które w dn.01/09/21 na platformie zoom zaprezentowała uczniom Kinga Pawlikowska, uczennica klasy 6b  pt.” Jak świętowałaś Święta Bożego Narodzenia w Twoim rodzinnym domu.”   Dorota Napierała   kl.6b

——————————————————-

TEMATY PRAC  XII EDYCJI KONKURSU

„BYĆ POLAKIEM”

 

MODUŁ A DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Grupa I: 6 – 9 lat – Narysuj  znane  polskie przysłowie – prace

plastyczne

Grupa II: 10 – 13 lat – Strych, piwnica, szafa – lamus czy kopalnia polskich wspomnień ? – prace literackie

Grupa III: 14 – 16 lat – Śmiech to zdrowie, każdy Polak ci to powie –moja ulubiona polska anegdota – prace literackie

Grupa IV: 17 – 22 lata – Wewnętrzna polskość. Co sprawia, że

                          Polska jest dla mnie ważna? – prace literackie

Grupa V: 10 – 22 lata – Mój biało – czerwony świat – prace filmowe

——————————————————————————————-

MODUŁ B – DLA NAUCZYCIELI

TEMAT: Gramatyka ukryta w wierszach o miłości.

Metodyczna prezentacja problemów gramatycznych i leksykalnych

występujących w wybranym wierszu lub wierszach

  1. K.I Gałczyńskiego „ Rozmowa liryczna”