«

»

Lut 05 2021

Komunikat #18

Drodzy Rodzice,

półrocze już za nami. Pomimo wielu utrudnień daliśmy radę i Wy też. Wysiłek uczniów został nagrodzony. Dziękuję za udział w spotkaniach nauczycieli. Zapraszam do przekazywania wniosków, sugestii jakie nasunęły się do tej pory. Waszym dzieciom życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w realizacji stawianych sobie celów. A JEŚLI KOMUŚ NIE UDA SIĘ OSIĄGNĄĆ CELU NIECH Z PORAŻEK WYCHODZI Z WYSOKO PODNIESIONĄ GŁOWĄ!

 

Jak ważna i potrzebna jest Matura w polskiej szkole na emigracji przekonali się uczniowie, którzy zdawali ustny egzamin z języka polskiego w naszej szkole. Matura podnosi prestiż języka, nadaje ważność przedmiotom ojczystym – historii, wiedzy o kulturze i literaturze, jest nieodzownym elementem naszej tożsamości. Z wielką uwagą wysłuchałam 18 maturzystów, którzy byli świetnie przygotowani. Historie rodzinne z czasów wojny, które odsłoniły się w prezentacjach wyciskały z oczu łzy. Jak pięknie, że istnieje więź z Polską z jej historią, a młodzież z pełną odpowiedzialnością rozumie jej bieg. Dziękujemy nauczycielce Pani Kindze Kosmali za przygotowanie uczniów do egzaminu. Gratuluję celujących ocen.

W I E L K A    S Z K O L N A     L O T E R I A

Komitet Rodzicielski Szkoły zachęca rodziców i przyjaciół szkoły do wzięcia udziału w specjalnej loterii. Na Was czeka moc prezentów – sami zobaczcie!!! Los  tylko 5 dolarów.  Niespodzianki zdarzają się tylko tym, którzy zakupią nasz los. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do szkoły w każdą sobotę do 6 marca  Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na funkcjonowanie szkoły i dla uczniów.

 

Fundacja Kościuszkowska przyjmuje wnioski stypendialne na rok akademicki jesień 2021/wiosna 2022. O stypendia mogą ubiegać się studenci wszystkich kierunków studiów magisterskich, doktorantki.

Stypendia będą przyznawane tylko na studia stacjonarne. Kandydaci są zobowiązani do wypełnienia formularza aplikacyjnego online, złożenia formularza informacji finansowej, eseju, indeksu (minimum 3,0 GPA w ciągu 3 lat; Stypendium Trefil wymaga minimum 3,5 GPA), dwóch listów polecających od profesorów, dowodu polskiego pochodzenia, zdjęcia, curriculum vitae oraz wniesienia opłaty za zgłoszenie w wysokości 35 USD. Termin składania wniosków i materiałów pomocniczych upływa w poniedziałek 15 lutego. Szczegóły można znaleźć na stronie Fundacji Kościuszkowskiej https://www.thekf.org/kf/scholarships/tuition/