«

»

Maj 06 2021

Komunikat #30

INFORMACJE DLA RODZICÓW

1. Mam ogromny zaszczyt podziękować Szanownym Rodzicom i Nauczycielom za przygotowanie uczniów w tegorocznej Paradzie Trzeciomajowej, która miała miejsce w naszej posesji szkolnej. Biorąc udział w pochodzie jeszcze raz pokazaliśmy siłę i liczebność młodej Polonii, ogromne znaczenie naszej nauki, kultury, sztuki i tradycji. Wartości te cenimy, pielęgnujemy i z ogromną troską przekazujemy swoim dzieciom. Wyjątkowym akcentem Parady, co znalazło oddźwięk w mediach, było uczestniczenie w koncercie zespołu Polonia i przeniesienie się w czasie do wydarzenia jakie miało miejsce 230 lat temu.

2. Uczniowie trzech klas ósmych naszej szkoły mają za sobą pierwszy egzamin. W sobotę zmierzyli się oni z językiem polskim, historią i geografią . Test przebiegł bez problemów, były nie tylko pytania do tekstów. Uczniowie mieli również do wyboru dwa tematy do napisania. O tym jakie wyniki dowiemy się w sobotę.

3. Cały czas trwają zapisy do naszej szkoły na rok następny w biurze u Pani Oli. Informujemy, że miejsca w niektórych klasach szybko się zapełniają. Serdecznie zapraszamy. Dziękujemy Rodzicom, za zaufanie, wiarę w tradycje, kulturę oraz siłę i wartość z dwujęzyczności.

Dziękuje za współpracę

Halina Żurawski                                                  
Dyrektor Szkoły Polskiej

POBIERZ KOMUNIKAT # 30 w formie PDF