Chicagowskie Słowiki

Pierwszy, profesjonalny dziecięcy chór polonijny “Chicagowskie Słowiki” zaprasza serdecznie dzieci i młodzież w wieku od sześciu do siedemnastu lat na przesłuchania do chóru, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 5:45pm (15 minut przed próbą) w kaplicy przy szkole św. Ferdynanda 3131 N. Mason Ave.

Chór ma na celu działalność edukacyjno-koncertową: naukę emisji głosu, śpiewu wielo-głosowego, zasad muzyki, jak również branie udziału w festiwalach i koncertach. Chór brał już udział w koncercie z udziałem orkiestry symfonicznej i solistów – oratorium “Szukam Was”, opartym na testamencie Jana Pawa II, jak również w różnych koncertach m.in. kolęd, pieśni patriotycznej. W ostatnim czasie chór gościnnie wystąpił na koncercie kolęd zespołu „Golec uOrkiestra”. W planach są kolejne projekty muzyczne, zarówno świeckie jak i kościelne z udziałem gwiazd z Polski i nie tylko.

Zalożycielami programu są państwo Arkadiusz i Eliza Góreccy, którzy są wysoko wykwalifikowanymi muzykami artystami.

Więcej informacji: 708-351-3027 lub 708-539-8535

dr Arkadiusz Górecki [życiorys]