Dyrektor Szkoły

Kim ma być dyrektor szkoły w XXI wieku? Co jest jego największym marzeniem i kluczowym celem . Na te i inne pytania często szukamy  odpowiedzi. Odnalazłam jedną z nich i postaram się realizować co następuje:

Zawsze na pierwszym miejscu stawiałam dobro ucznia, jego potrzeby i oczekiwania. Chciałabym, żeby szkoła, dla każdego ucznia, była miejscem przyjaznym, do którego chętnie się wybiera. Miejscem bliskim, zarówno jeżeli chodzi o atmosferę jak i przestrzeń, ciekawe zajęcia, projekty, inicjatywy społeczne. Marzę o tym, aby nauka była procesem twórczym, kreatywnym i interesującym, niekoniecznie nudnym obowiązkiem. Odkąd jestem dyrektorem, o to właśnie zabiegam i mam nadzieję, że zmiany, które wspólnie wdrażamy w szkole idą w tym kierunku. Moje motto życiowe jest związane z tym co robię i jakie inicjatywy podejmuję. Przekonałam się, że nie ma rzeczy niemozliwych do zrobienia, jedynie to co nas ogranicza to wyobraźnia. Nie boję się nowych wyzwań wręcz je poszukuję. W najbliższym czasie bardzo chciałabym usłyszeć od Was, jaki macie pomysł na fajną polską szkołę. Zapraszam i czekam na Was we wrześniu.

Halina Żurawski