I Komunia Święta

Przygotowanie do Pierwszej Komunii św. odbywa się w naszej szkole w ramach lekcji religii, które włączone są w siatkę godzin lekcyjnych i dlatego nie przyjmujemy do szkoły tylko na samą religię. Do pierwszej Komunii przystępują dzieci w klasie drugiej, przygotowaniem zajmuje się w tym roku s. Agnieszka Michna

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

1. Rodzice wraz z dziećmi zobowiązani są do uczestniczenia we Mszach św. w kościele św. Ferdynanda  o godzinie 3:00 po południu w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, czyli:

7 października, 4 listopada, 2 grudnia,

6 stycznia – uczestniczymy wszyscy we Mszy św o godz.10.15po niej idziemy w orszaku TRZECH KRÓLI ( nie przychodzimy już na Mszę św o 3 po południu i nie ma spotkania rodziców)

3 lutego, 3 marca, 7 kwietnia, 5 maja

1. Kartkę z treściami katechizmowymi do nauczenia dzieci otrzymały w klasie I. Wszystkie modlitwy dziecko musi powiedzieć do końca marca- treść z fromułą spowiedzi dzieci otrzymają na początku stycznia.

2. Do końca listopada należy dostarczyć s.Agnieszce metrykę chrztu świętego ( można to uczynić poprzez dziecko na lekcji religii ) .Dotyczy to tylko dzieci, które chrzest św. przyjmowały poza parafią św.Ferdynanda.Dzieci  chrzczone w parafii św. Ferdynanda nie potrzebują metryki.

3. W naszym kościele obowiązują jednolite stroje komunijne. Białe sukienki dla dziewcząt, czarne garnitury dla chłopców.

4. Poświęcenia:

2 grudnia – różańce

3 lutego – świece komunijne

3 marca – książeczki w j.polskim

1. Uroczystość I Komunii św. nagrywa  na video i fotografuje jedna firma wyznaczona przez naszą parafię.

I SPOWIEDŹ –  we czwartek 16 maja o godzinie 6:00 wieczorem

I KOMUNIA ŚW. w sobotę 18 maja o godzinie 11:00

Katechetka : s. Agnieszka Michna  (tel. kom. 773 501 0860)