Sakrament Bierzmowania

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania odbywa się w naszej szkole w ramach lekcji religii, które włączone są w siatkę godzin lekcyjnych i dlatego nie przyjmujemy zapisów tylko na samą religię. Do Bierzmowania przystępują uczniowie klas ósmych, przygotowanie prowadzi Ks. Paweł Adamus ((224) 433 0248 . Oprócz lekcji religii, raz w miesiącu odbywają się spotkania formacyjne.

Bierzmowanie 2018
będzie miało miejsce w kościele św. Ferdynanda
dnia 27 kwietnia 2018 roku o godz. 7PM.
Sakramentu  Bierzmowania udzieli ks. Biskup Andrzej Wypych.

LIST KS. PAWŁA ADAMUS – KATECHETY – NA ROK 2017-2018

Drodzy Rodzice, opiekunowie kandydatów do Bierzmowania

Ten  rok szkolny – 2017-2018  jest szczególny dla Waszych dzieci i dla Państwa.
Przyjęcie kolejnego sakramentu będzie okazją dla umocnienia wiary całej rodziny.

W związku ze zbliżającym się Bierzmowaniem, chcę Wam – Drodzy Rodzice, przekazać parę ważnych informacji:

1. Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie miała miejsce w naszym kościele parafialnym dnia 27 kwietnia 2018 roku o godz. 7PM. Bierzmowani wraz ze świadkami bierzmowania spotykają się o 6:30 PM. Sakrament  Bierzmowania udzieli ks. Biskup Andrzej Wypych.

2.Do 13 stycznia proszę dostarczyć metryki chrztu,  zaświadczenie o przyjęciu
I Komunii Świętej, formularze oraz nazwisko sponsora, czyli świadka Bierzmowania

1. Świadkiem Bierzmowania mogą być osoby wierzące i praktykujące, które były bierzmowane. Mogą to być chrzestni. (Dla dziewcząt – kobiety, dla chłopców – mężczyźni – jeżeli jest taka możliwość).
  1. Kandydaci zobowiązani są do znajomości katechizmu, podstawowych modlitw i prawd wiary oraz do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy także do systematycznej – miesięcznej spowiedzi św. w Pierwsze Piątki.

5.Składka na koszty związane z uroczystością Bierzmowania i przygotowaniami wynoszą $150.00. Proszę wpłacać do ks. Pawła. Czeki proszę wypisywać na Polską Szkołę  św. Ferdynanda.

1. Serdecznie zapraszam na nasze pierwsze spotkanie 23 września o godz. 7 wieczorem w kaplicy szkolnej. Spotkanie jest dla kandydatów i rodziców (opiekunów). Na tym spotkaniu udzielę szczegółowych informacji.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu

Ks. Paweł Adamus
– katecheta przygotowujący do Bierzmowania

TERMINY SPOTKAŃ

Październik 6 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Październik 20 – Msza św. i Nabożeństwo Różańcowe w kościele – 7pm

Październik 21 – Holy Fire (diecezjalne spotkanie młodzieży)

Listopad 3 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Listopad 17 – Przedstawienie Kandydatów do Bierzmowania – godz. 7pm w kościele

Grudzień 1 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Styczeń 5 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Luty 2 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Marzec 2 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Marzec 16 – Droga Krzyżowa, Msza św. i wręczenie krzyży

Kwiecień 6 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Kwiecień 26 – Próba ze świadkami i kandydatami do Bierzmowania, spowiedź 7pm w kościele

Kwiecień 27 – BIERZMOWANIE – 7pm W KOŚCIELE (6:30 zbiórka w kościele)

1. Do 13 stycznia proszę dostarczyć wymagane dokumenty: metryka chrztu, zaświadczenie o przyjęciu
    I Komunii Świętej, zgodę z parafii przynależności – jeśli uczeń nie jest naszym parafianinem,
    nazwisko sponsora, czyli świadka Bierzmowania.
    Świadkeim Bierzmowania mogą być tylko osoby wierzące i praktykujące, które były bierzmowane. Mogą to być chrzestni. Dla dziewcząt – kobiety, dla chłopców – mężczyźni, (jeżeli jest to możliwe).

Rodzice nie mogą być świadkami Bierzmowania.

2. Kandydaci zobowiązani są do znajomości katechizmu, podstawowych modlitw i prawd wiary
    oraz do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w Nabożeństwach Pierwszych Piątków.

3. Składka na koszty związane z uroczystością Bierzmowania i przygotowaniami wynoszą $150.00.
    Proszę wpłacać do Księdza Pawła. Czeki proszę wypisywać na Polską Szkołę św. Ferdynanda.

Formularze i informacje dotyczące Bierzmowania w plikach PDF:

FORMULARZ DO BIERZMOWANIA (kandydat)

BIERZMOWANIE terminy spotkan

FORMULARZ DO BIERZMOWANIA (świadek)

List na rozpoczecie roku 2017-18