Sakrament Bierzmowania

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania odbywa się w naszej szkole w ramach lekcji religii, które włączone są w siatkę godzin lekcyjnych i dlatego nie przyjmujemy zapisów tylko na samą religię. Do Bierzmowania przystępują uczniowie klas ósmych, przygotowanie prowadzi Ks. Paweł Adamus ((224)433 0248 . Oprócz lekcji religii, raz w miesiącu odbywają się spotkania formacyjne.

Bierzmowanie 2017
będzie miało miejsce w kościele św. Ferdynanda
dnia 28 kwietnia 2017 roku o godz. 7PM.
Sakramentu  Bierzmowania udzieli ks. Biskup Andrzej Wypych.

PDF: DVD and Photo order – Victor Studio

LIST KS. PAWŁA ADAMUS – KATECHETY – NA ROK 2016-2017

Drodzy Rodzice, opiekunowie kandydatów do Bierzmowania

Ten  rok szkolny – 2016-2017  jest szczególny dla Waszych dzieci i dla Państwa. Przyjęcie kolejnego sakramentu będzie okazją dla umocnienia wiary całej rodziny.

W związku ze zbliżającym się Bierzmowaniem, chcę Wam – Drodzy Rodzice, przekazać parę ważnych informacji:

1. Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie miała miejsce w naszym kościele parafialnym dnia 28 kwietnia 2017 roku o godz. 7PM.
    Bierzmowani wraz ze świadkami bierzmowania spotykają się o 6:30 PM.

Sakramentu  Bierzmowania udzieli ks. Biskup Andrzej Wypych.

1. Do 10 grudnia proszę dostarczyć metryki chrztu, zaświadczenie o przyjęciu
    I Komunii Świętej, formularze oraz nazwisko sponsora, czyli świadka Bierzmowania.
  1. Świadkiem Bierzmowania mogą być osoby wierzące i praktykujące, które były bierzmowane. Mogą to być chrzestni. (Dla dziewcząt – kobiety, dla chłopców – mężczyźni – jeżeli jest taka możliwość).
  1. Kandydaci zobowiązani są do znajomości katechizmu, podstawowych modlitw i prawd wiary oraz do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
    Zachęcamy także do systematycznej – miesięcznej spowiedzi św. w Pierwsze Piątki.
  1. Składka na koszty związane z uroczystością Bierzmowania i przygotowaniami wynoszą $150.00. Proszę wpłacać do ks. Pawła. Czeki proszę wypisywać na Polską Szkołę św. Ferdynanda.
  1. Serdecznie zapraszam na nasze pierwsze spotkanie 24 września o godz. 7 wieczorem w kaplicy szkolnej. Spotkanie jest dla kandydatów i rodziców (opiekunów).
    Na tym spotkaniu udzielę szczegółowych informacji.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu

Ks. Paweł Adamus – katecheta i przygotowujący do Bierzmowania

Formularze PDF do pobrania:

informacje-dla-rodzicow-list-ks-pawla-2016-2017

formularz_do_bierzmowania_swiadek-2017

formularz-do-bierzmowania-kandydat-2017

bierzmowanie-2017-terminy-spotkan

TERMINY SPOTKAŃ

Wrzesień 24 – UWAGA! SPOTKANIE RAZEM Z RODZICAMI! W kaplicy godz. 7pm – 8pm

Październik 7 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Październik 15 – Archidiecezjalne spotkanie młodzieży – HOLY FIRE – 8:30am – 4:00pm

Październik 21 – Msza św. i Nabożeństwo Różańcowe w kościele – 7pm

Listopad 4 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Listopad 18 – Przedstawienie Kandydatów do Bierzmowania – godz. 7pm w kościele

Grudzień 2 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Styczeń 6 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Luty 3 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Marzec 3 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Marzec 17 – Droga Krzyźowa, Msza św. i wręczenie krzyży

Kwiecień 7 – Pierwszy Piątek – Spowiedź w kościele od godz. 6pm oraz Msza św.

Dzień skupienia przed Bierzmowaniem – sobotnie popołudnie – wyjazd do Mundelein – data zostanie ogłoszona wkrótce

Kwiecień 27 – próba ze świadkami i kandydatami do Bierzmowania, spowiedź 7pm w kościele

Kwiecień 28 – BIERZMOWANIE – 7pm W KOŚCIELE (6:30 zbiórka w kościele)

Kwiecień 29 – Pielgrzymka do Merrillville, Indiana – wyjazd o 9 rano. Zbiórka w klasach.

1. Do 9 stycznia proszę dostarczyć wymagane dokumenty: metryka chrztu, zaświadczenie o przyjęciu I Kominii Świętej, zgodę z parafii przynależności – jeśli uczeń nie jest naszym parafianinem, nazwisko sponsora, czyli świadka Bierzmowania.

Świadkeim Bierzmowania mogą być tylko osoby wierzące i praktykujące, które były bierzmowane. Mogą to być chrzestni. Dla dziewcząt – kobiety, dla chłopców – mężczyźni, (jeźeli jest to moźliwe). Rodzice nie mogą być świadkami Bierzmowania.

2. Kandydaci zobowiązani są do znajomości katechizmu, podstawowych modlitw i prawd wiary oraz do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w Nabożeństwach Pierwszych Piątków.

3. Składka na koszty związane z uroczystością Bierzmowania i przygotowaniami wynoszą $150.00.

Proszę wpłacać do Księdza Pawła. Czeki proszę wypisywać na Polską Szkołę św. Ferdynanda.